Postojanke

DOM PLANINCEV V LOGARSKI DOLINI

dom-planincev-v-logarski-dolini

Logarska dolina leži v Kamniško-Savinjskih Alpah in je poimensko deljena na spodnji del Log (mokri, ilovnati travnati svet), srednji del Plest (večidel gozdnati svet) ter zgornji del Kot (gozdnati in gruščnati svet).

več

Kocbekov dom na Korošici (1803 m)

kocbekov-dom-na-korosici-1803-m

Nesrečnega petka 20.10.2017, se je oskrbnica doma vračala v dolino. Pri Mlinarjih je srečala prve obiskovalce našega doma, ki so prevzeli ključ zimske sobe. V večernih urah pa nas je doletela novica, da je Kocbekov dom na Korošici v plamenih. Po obvestilu na 112 je stekla akcija reševanja v enoti Kamnik. Prvi helikopter je ob 18.15 poletel s posadko reševalcev in gasilcev na ogled. Ob 19.30 so bili na mestu požara že gorski reševalci, policisti in gasilci. Ob 20.20 je bil, po ugotovitvi prisotnih, lepo obnovljen Kocbekov dom na Korošici zapisan NIČ-u.

več

Frischaufov dom na Okrešlju (1378 m)

frischaufov-dom-na-okreslju-1378-m

je planinska postojanka, ki leži na robu krnice Okrešelj nad Logarsko dolino. Obdan je z vrhovi Mrzle gore, Štajerske Rinke, Križa in Turske gore. V bližini se nahaja 80 metrov visok slap Rinka.

Pohodi in izleti

KUCELJ (1237m)

Planinsko društvo Celje - Matica vas v nedeljo, 26.11. 2017, vabi na planinski izlet po vrhovih Čavna z vodnikom PZS Petrom Pasarjem. Odhod udeležencev je ob 6 00. uri izpred Telekoma (Lava).

Peljali se bomo mimo Ljubljane, v Razdrtem zavili na hitro cesto, jo na izvozu za  Ajdovšino zapustili in  čaka nas še nekaj kilometrov vožnje do našega izhodišča zaselka Lozarji. Iz zaselka pot na vrh Čaven(1186m) pelje čez vzpetino Školj Svetega...

več

»Prispevek za izgradnjo novega doma na Korošici«.

Po objavi o požaru v Kocbekovem domu v medijih, smo doživeli zelo širok odziv ljudi, društev in civilnih združenj, ki želijo pomagati. Zato smo pri A banki Celje odprli račun 051 0080 1595 8723, sklic 00 005 »prispevek za izgradnjo novega doma na Korošici«.