Okrešelj

je planinska postojanka, ki leži na robu krnice Okrešelj nad Logarsko dolino. Obdan je z vrhovi Mrzle gore, Štajerske Rinke, Križa in Turske gore. V bližini se nahaja 80 metrov visok slap Rinka.

Imenovan je po dr. Johannesu Frischaufu, raziskovalcu Kamniških Alp. Prvotno kočo, ki jo je leta 1876 zgradilo Nemško-avstrijsko planinsko društvo, je leta 1907 odnesel plaz. 2. avgusta 1908 je bila zgrajena nova. 21. septembra 1991 so odprli nov povečan in obnovljen dom

V kočo sta napeljani elektrika in voda, pozimi pa je koča tudi zmerno ogrevana. V bližini koče je tudi čistilna naprava. Ponudba hrane in pijačeje raznovrstna in cenovno ugodna. Koča je primerno opremljena (dve predavalnici - 20 do 30 ljudi) za izvedbo raznih tečajev, šol v naravi (pozimi in poleti), ipd. Prav tako vsako leto organiziramo kresovanje za 1. maj, mašo - Marijino vnebovzetje, kresno noč, kostanjev piknik in silvestrovanje. Vse informacije lahko dobite v društveni pisarni 03 492 48 50 ali direktno na koči.

Obiskovalcu Okrešlja se ni potrebno povzpeti na vrhove, sprehaja se lahko ure in ure po sami krnici, eni najlepših v naših Alpah. Na vse okoliške vrhove vodijo označene in dobro zavarovane planinske poti.

• Možic ali Menih (15 m visok) štrleča skala v grušču pod  steno Turske gore.
  • Veličastni, divje raztrgani Kotliči (sedlo med Brano in Tursko goro).
  • Turski žleb, ukleščen med visoke navpične stene Turske gore in Male Rinke.
  • Zaspani hrib, bivak v Dolu, Savinjsko in Jezersko sedlo. Malo odmaknjena Okno v Zabrložnici in Škaf .
  • Spominsko obeležje ponesrečenim gorskim reševalcem .
  • iz Logarske doline mimo slapa Rinke 1 ura ali po malo daljši Pastirski poti
  • iz Kamniške Bistrice preko Kamniškega sedla 4,30 ure
  • iz Kamniškega sedla preko Turske gore in skozi Turski žleb 5 ur
  • iz Jezerskega preko Savinjskega sedla 7 ur