JAUKENHÖHE(2234m)

datum: 19.01.2018

Zaradi nevarnosti snežnih plazov izlet prestavljen na naslednjo soboto 3.2. 2018 Lep pozdrav Peter

Planinsko društvo Celje - Matica vas v soboto, 27.1. 2018 , vabi na planinski izlet v Ziljske Alpe z vodnikom PZS Petrom Pasarjem
Odhod udeležencev je ob 5.00 uri izpred Telekoma (Lava).

Peljali se bomo mimo Ljubljane, Jesenic mimo Trbiža, čez Hermagor(Šmohor) do vasice St. Daniel od tam pa do našega izhodišča naselja Goldberg(1050m). Pot nas sprva pelje po gozdni cesti nato pa večino čez gozd s tem, da nekajkrat prečkamo cesto . Po slabih treh urah smo na Jaukenalm(1885m). S planine nadaljujemo levo v smeri vrha Jaukenstöckl. Ko se pot prečno prevesi v zahodna pobočja se nam odprejo razgledi na Karnijske Alpe in Lienzer Dolomite. Do vrha dobri štiri ure. Iz vrha sestopimo po poti vzpona. Skupaj hoje okoli osem ur.

OBVEZNA OPREMA: primerna zimska obutev, krplje, pohodne palice z krogci

STROŠEK PREVOZA: 27 €

PRIJAVE: V DRUŠTVENI PISARNI ALI NA SPODAJ NAVEDENO TELEFONSKO ŠTEVILKO

V primeru slabega vremena se izlet prestavi za teden dni